Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Zayıflama » Tarçınlı su ve Zayıflama

Tarçınlı su ve Zayıflama

Tarçınlı su ve Zayıflama

Fazla kilo hepimiz için hem vücudumuza verdiği zarar, hem de fiziksel görünüşümüzden memnun olmamamızdan dolayı büyük problem. Bu problemin elbette farklı çözüm yolları mevcut. Ancak birkaç kilo fazlanız varsa, problemi çok da büyütmeden basit yollarla çözüme ulaşmak mümkün. Denenmiş ve sonuca ulaşılmış olan bu çözüm yollarından biri de suyu tarçınla birlikte tüketmek.

Birçok ünlü sanatçı, kendileri için de sıkıntı yaratan fazla kilo problemlerine ilişkin bulduğu alternatif çözüm yollarını sevenleriyle paylaşmakta.Tarçınlı Su tüketilmesi de Gülben Ergen ve Demet Akalın tarafından sevenlerine hem sağlıklı ve faydalı olması, hem de kilo vermeyi hızlandırması açısından tavsiye edilmektedir. Gün içinde en az vücudumuzun ihtiyacı olan miktar kadar su tüketilmesi, hatta mümkünse bu oranın biraz daha fazlalaştırılmasının kilo vermemiz üzerinde ki pozitif etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Bu suya bir de yağ yakıcı ve tok tutucu özelliğiyle bildiğimiz çubuk tarçın ile kilo vermek eklendiğinde hem daha sağlıklı hem de daha basit olmakta.

Su Tüketiminin Kilo Vermeye Etkisi
Kilo vermeye karar vermiş bu konuya ilişkin ilk adımını atarak kendini bir diyetisyene danışan olarak kaydettirmiş olan herkesin kuşkusuz ilk duyduğu cümle, daha çok su tüketmeye özen gösteriyoruz olmuştur. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olan su tüketim miktarının en az 2lt ye çıkartılması, hatta mümkünse zayıflatıcı etkisi olduğunu bildiğimiz tarçınla birlikte içilmesi kilo verme sürecini hızlandırma isteyen kişiler açısından doğru bir tercih olacaktır.

Tarçınlı Suyun Zayıflama Üzerine Etkisi
Tarçının zayıflama üzerine etkileri araştırıldığında ilk dikkat çekici özelliği kan şekeri üzerinde düzenleyici etki göstererek kan şekeri değişiminden kaynaklanan ve iştah değişimine neden olan faktörü ortadan kaldırmasıdır. Yapılan araştırmalar düzenli olarak tarçın kullanan kişilerin hem kolestrol hem de kan şekeri değerlerinde düşme yaşandığını göstermiştir. İçerdiği lifler açısından da zengin olan tarçın sayesinde tokluk hissiniz artar ve daha geç acıkırsınız. Yağ yakıcı özelliği sayesinde, metabolizmayı hızlandırarak özellikle göbek ve bel çevresinde oluşmuş olan yağların yakımını hızlandırmaktadır. Dolayısıyla tüm bu özellikleri sayesinde tarçınlı suyun aslında tek başına kilo verdirici etkisi olmadığını ancak uyguladığımız diyetlerde en büyük destekleyici olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

TARÇINLI SU NASIL HAZIRLANIR?
Gereken Malzemeler;

– 3 tane tarçın (Çubuk)

– Terciğe bağlı olarak bir tutam karanfil, kök zencefil, defne yaprağı, kök zerdeçal ile dilimlenmiş elma

– 5 Su B. Su

Hazırlanışı; Küçük bir tencere içerisine su ilave edildikten sonra üzerine Tarçın eklenerek 10 dakika kadar kaynatın. Ocağın altı söndürülmeden önce tercihen karanfil, zencefil, zerdeçal ya da defne yaprağı katabilirsiniz. Soğumaya bıraktıktan sonra (Oda sıcaklığında soğuması tavsiye edilmektedir) gün içerisinde tüketilir. Damak tadınızı uymazsa biraz limon suyu veya dilimlenmiş limon da eklenebilir. Böylelikle tarçınlı kendinizi iyi hissettirecek ve geç acıkmanıza yardımcı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz