Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Eylül 2021
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Yiyerek zayıflayın

Yiyerek zayıflayın

Yiyerek zayıflayın

Kilo vermek, sağlıklı yaşamak ve hayat kalitenize farklılık getirecek çok önemli detaylarla sizlerleyim.

Birazdan yazacaklarıma inanamayacaksınız. Bu kadar yiyip zayıflanır mı? (aslında zayıflık demek değil, sağlıklı olmak diyelim)

Öncelikle başladığınız bu süreçte kendinize ve nefsinize hakim olmak en önemlisi. Şimdi detaylı bir şekilde yazacağım.

  • Sabah kalvaltısını hayatımızdan çıkaracağız. (aşağıda detaylı açıklayacağım)
  • Sabah uyanır uyanmaz su tüketmeyeğiz.
  • Un, şeker kesinlikle hayatımızdan çıkaracağız. (yapamam demeyin eşim yaptıysa sizde yaparsınız)
  • Çorbalarda kullandığınız bir kaşık dahi unu hayatımızdan çıkaracağız. Şehriye, mısır unu yasak
  • Limon haricinde tüm meyveler yasak listesinde
  • Ve sıvı alım kuralları olmazsa olmazım olacak. Yemeklerle birlikte kesinlikle sıvı tüketimi olmayacak, yemekten 30 dk önce, yada yemekten en az 1,5 saat sonra
    • Yemekte ayran, içecek hiç bir sıvı tüketimi olmayacak..

İlk öğünümüz 12:30 ile 13 arası olacak yani kahvaltı 4-5tane haşlanmış yumurta, çiğ kuruyemiş, mevsim yeşillikleri, peynir, zeytin istediğiniz baharatlar doyana kadar yiyin. (bir süre sonra zaten yiyemeyeceksiniz mideniz küçülecek)

Akşam 18:30-19 da yemek zamanı, her türlü sebze yemeği( patates ve havuç hariç) serbest. Çorba yasaklı listesine uyarak hazırlanmalı (mesela mercimek çorbası yapabilirsiniz). Yanına bulgur pilavı, yoğurt bol Salata istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. (tıka basa değil, ama doyurun kendinizi) ertesi gün öğleye kadar acıkmayın. İlk 3gün sizi zorlayabilir. Sabır sabır sonra vücudunuz buna alışacak. Hiç zorlanmayacaksınız. Sonra şu cümleyi kuracaksınız nasılda ekmek ve şeker bağımlısıymışım diyeceksiniz.

İki öğün arasında sıvı alım kurallarına riayet ederek sıvı tüketimini yapacağız. İki öğün arasında kesinlikle çiğneme olayı olmayacak (hiçbir şey yenilmeyecek bir sonraki öğüne kadar)

Bir kaç gün sonra kendinizi dinç ve hafif hissedeceksiniz. 40 gün bu şekilde devam edeceğiz değerli okurum. Ve yavaş yavaş özümüze döneceğiz. 40 günün sonunda listemiz değişecek takipte kalın.

Sağlıkla…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz