Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Bamya tohumu faydaları

Bamya tohumu faydaları

Bamya tohumu faydaları

HAFIZADAN, EKLEMLERE, ASTIMDAN KOLESTEROLE… BAMYA TOHUMUNUN FAYDALARI.

B ve C vitaminleri, aynı zamanda da potasyum, demir, kalsiyum, çinko gibi mineraller bakımından zengin olduğunu bildiğmiz bamyanın tohumları da tüm bu faydalı maddeleri içinde barındırıyor.

İçindeki tüm bu faydalı maddelerden aldığı güç sayesinde bamya tohumu, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı oluyor. Günde 11 adet çiğnenip tutulacak.

Bu özelliği sayesinde diyabete yakalanma riskini en aza indiriyor, diyabet rahatsızlığı olanları destekliyor.

Kolesterol üzerinde de olumlu etkileri olduğu bilinen bamya tohumu, kötü kolesterolün düşmesini sağlıyor. Günde 11 adet çiğnenip tutulacak.

Güçlü antioksidan özellikler gösterdiğinden bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor, vücudu hastalıklardan koruyor. Günde 11 adet çiğnenip tutulacak.

Bu özelliği sadece grip, nezle gibi görece hafif sayılabilecek hastalıkların yanı sıra kolon kanseri başta olmak üzere birçok kanser türüne karşı da koruyucu etki oluşturuyor.

Vücutta tümör oluşma ihtimalini en aza indiriyor, var olan hastalıklı hücrelerinse yayılıp çoğalma hızını azaltıyor. Günde 11 tane çiğnenip yutulacak.

Bol lifli bir yapıda olduğu için bamya tohumu, uzun süre tok tutma özelliği taşıyor, bu da zayıflamak isteyenler için önemli özelliklerinden biri oluyor. Aç karnına 11 adet bamya tohumu çiğnenip yutulacak.

Aynı zamanda sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına destek olan bamya tohumu, bu sayede hazımsızlık problemi çekenlere yardımcı oluyor. Yemekten 10 dakika önce 11 adet bamya tohumu çiğnenip, bir bardak suyla içilecek.

Karaciğerin sağlığını koruyor, işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine destek oluyor. Günde 11 tane çiğnenerek gutulacak. Aç tok farketmez.

Astım ve bronşit gibi hastalıkların iyileşme sürecine destek oluyor. Kahve gibi kavrulup, çekilip, şekersiz pişirilecek.

Dizlerde meydana gelen sıvı kayıplarına karşı da olumlu etkileri olduğu biliniyor. Günde 11 adet dişlerle ezilip yutulacak.

Hafızayı ve konsantrasyonu güçlendirici bir etki oluşturuyor. Günde 11 tane dişlerle ezilip yutulacak.

Beynin ve sinir sisteminin sağlıkla çalışmasına destek olduğundan sinir, stres ve buna bağlı uykusuzluk gibi problemlere çözüm oluyor. Öğlen vaktinde çiğnenerek yenecek.

Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olduğu da biliniyor. 11 adet tohum çiğnenip, aç karnına yemekten 1 saat önce bol suyla içilecek.

Haydi şimdi gel de yutma.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Zehra dedi ki:

    Tek sayı peygamber efendimizin sünneti olduğu için tek sayı öneriliyor. Siz isterseniz 15’tane yuta’bilirsiniz ama herşeyin bir kararı var. Ben akşamdan yarım kl’luk kavanoza 11 adet koyarım 1bardakta su ilave ederim kapağını kapatıp sabah namaza kalktıgımda blendirla iyice parçalarım içerim. İsteyen böyle’de yapa’bilir.

Yorum Yaz