Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Mide yanmalarına son

Mide yanmalarına son

Mide yanmalarına son

Mide yanması demek bütün gününün heba olması demek. Öyle kötü bir şeyki çevrendeki herkes etkileniyor. Eşim çok uzun zamandır mide sorunlarıyla boğuşuyordu. Evlendiğimiz zaman sabah aç karnına bir tane ilaç vardı onu içiyordu hergün, onun dışında ağzında emdiği bir hapı da vardı. Bende oldum olası ilaca karşı antipatim var. (babamdan kaynaklı çünkü en iyi doktorlar bizim kendi bünyemizde var derdi). Araştırmaya başladım karbonatın binlerce faydasından bahsediliyordu. Eşimle konuştuk tamam dedi deniyelim. Hergün içilen ilaçlar günaşırı alınmaya başlandı. Git gide ilaç çıktı hayatımızdan şükür.

Ve hergün kullandığı ilaç hem unutkanlık hem b12 düşürüyormuş. Evliliğimizin ilk senesinde kurtuldu o ilaçtan. Mide yanmaları devam ediyordu. Bir çay kaşığı karbonat ağzına atıp su içtiği gibi düzeliyordu.

Ama bu şekilde de üzülüyordum. Toptan çözmeliydik bu sorunu. Yine araştırmaya başladım. Dr Aidin Salih hanımın kitabını okudum. O kadar güzel bilgiler vardı ki içinde denemekte fayda var diye düşündüm. Eşimle uygulamaya başladık 21. Gündeyiz ve hiç mide sorunu yok. Kuş gibiyim demesi beni o kadar mutlu etti ki..

Ne yaptık?

Un ve şekeri tamamen bıraktık. İki öğün yiyoruz. Ve doyana kadar yiyoruz. Bir sınırlamamız yok.

Daha detayını merak eden okurlarım varsa yorum yazabilirler.

Sağlıkla kalın

Sevda Gülbasar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz