Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Çarkıfelek bitkisi Sarıkantaron

Çarkıfelek bitkisi Sarıkantaron

Çarkıfelek bitkisi Sarıkantaron

Panik PanikAtak ve Anksiyete için Sarikantaron çayı yağı
YeşilÇay
KaranfilÇayı
TıbbiPapatyaÇayi
Çarkıfelek bitkisi
SıcakBanyo

Çarkıfelek… Alman hükümeti tarafından anksiyete tedavisinde kullanılması onaylanmıştır bir sakinleştiricidir. Bazı çalışmalar reçete ilaçları kadar etkili bir şekilde kaygı belirtilerini azaltabileceğini göstermiştir. Çarkıfelek genelde uykusuzluk tedavisinde kullanılmıştır. Diğer sakinleştiriciler gibi rehavet getirebilir. Tek seferde birden fazla sakinleştirici bitki kullanırken dikkatli olun ve çarkıfeleği bir aydan uzun süre devamlı kullanmayın.

Bir çalışmada, anksiyeteye meyilli test deneklerinin önceden 200 miligram yeşil çay içtiklerinde daha sakin ve daha odaklı oldukları görülmüştür.

Vücudu ısıtın
Sauna veya buhar banyosundan sonra neden kendinizi bu kadar rahatlamış hissettiğinizi hiç düşündünüz mü? Vücudunuzu ısıtmak kaslarınızı gevşetir ve kaygıyı azaltır. Sıcaklık hissi sinir taşıyıcısı serotonini (duygusal dengeyi koruyan temel sinir taşıyıcısı) etkileyenler dahil olmak üzere ruh halini kontrol eden sinir devrelerini değiştirebilir. Vücudun ısıtılması egzersizin ruh halinize de iyi gelmesinin sebeplerinden biridir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz