Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Yumurta Kabuklarını Sakın Çöpe Atmayın

Yumurta Kabuklarını Sakın Çöpe Atmayın

Yumurta Kabuklarını Sakın Çöpe Atmayın

D Vitamini Eksikliği Hangi Hastalığa Yol Açar? Kalsiyum En çok Hangi Yiyeceklerde Bulunur? Vücuda Doğal Yollarla Kalsiyum Nasıl Alınır?

Op. Dr. Hikmet ALYANAK hocamızdan Müthiş bir Tarif.

Kadın – Erkek ülkemizde ne yazık ki D Vitamini Eksikliği yaşıyoruz. Kemik erimesi ülkemizde sayısının gittikçe arttığı ve nedeni araştırıldığında gıdalara dikkat etmediğimiz ve D vitamini eksikliği olduğu ortaya çıkmaktadır. Dr. Kunak D Vitamini vücudumuza çok lazım olan vitaminlerin en başında geldiğini vurgularken, bu vitamini hangi gıdalardan alabiliriz. D vitamini süt mamullerinden (süt, yoğurt, peynir vb.) bunun dışında yeşil yapraklı sebzelerden ama en önemlisi balık etinden alabiliriz.

Türkiye’de süt ve süt ürünleri ile balık tüketiminin çok az olduğunu, bu gıdaların D vitamini deposu olduğundan tüketiminin artırılması gerektiğini sözlerine eklemiştir.

D Vitaminini Nasıl Artırırız?
  1. Ülkemizde çok bol olan GÜNEŞ
  2. Ülkemizde hiç yapılmayan EGZERSİZ
  3. Yeterli miktarda tüketilmeyen yukarıda belirtmiş olduğumuz GIDALAR

Doğal Yollardan Nasıl Kalsiyum Alırız?

Malzeme:

  • 5 Yumurta Kabuğu
  • 10 Limon Suyu

D vitaminini ve kalsiyumu doğal olarak yumurta kabuklarından alabiliriz. Pişmemiş yumurtanın kabukları kurutulduktan sonra ya robot yardımıyla çekilir ya da havanda dövülerek toz parçalar haline getirilir. Daha sonra belirtilen miktardaki limon suyu üzerine aktarılır ve iyice karıştırılmaya başlanır. Zamanla tepkimeye girerek yumurta kabuklarının eridiğini gözlerinizle göreceksiniz. Erime işlemi tamamlandıktan sonra suyunu süzüyoruz.

Yumurta Kabuklu Kalsiyum Deposu Limon Suyu Nasıl Tüketilmeli?

Öğünlerinizde yapmış olduğunuz çorba, salata vb. gibi gıdaların içerisine bir yemek kaşığı limon suyu ilave edilir. Bu mucize suyu bir miktar içerek de vücuta alabilirsiniz. Ya da bir bardak ayran, süt, yoğurt veya peynir günlük tüketilirse 1 mg vücuda kalsiyum alınmış olur ve kemik erime hastalığının önüne geçmiş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz