Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Temmuz 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Gece Alt ıslatma ve idrar Kaçırma

Gece Alt ıslatma ve idrar Kaçırma

Gece Alt ıslatma ve idrar Kaçırma

Mesane soğukluğundan kaynaklanır ve bu soğukluk ya tüm vücudun soğuk olmasındandır ya da bölgesel soğukluktur. Eğer akşamları soğuk gıdalar yerse ve soğursa, demek ki tüm vücudu soğuktur ve yese de yemese de buna rağmen gece idrar kaçırsa bu demektir ki bölgesel soğukluk vardır. Neden soğumuştur peki? Çünkü iki sene boyunca bebek idrarını yaptı ve idrarında kaç saat bekledi ve değiştirmedi.

Tedavisi: Bölgesel sıcaklık sağlanır ve eğer sıcak gıdalar verirseniz aşırı sıcaklar:

1. Kırmızı gül yağı ya da susam yağını karın altı bölgesine, böğür ve beline sürün.

2. Sıcak mizaçlı gıdalar yesin; eğer sıcaklık basarsa, biraz yoğurt yiyerek sıcaklığı giderin.

3. Yün çorap, yün fanila, yün don giysin. Yün korse taksın 40 günlük Bedeni soğutan gıdalardan uzak dursun (Süt ve süt ürünleri, dana ve keçi eti, balık) 40 gün vücutlu ısıtan gıdalar ile beslensin (kuru baklagiller, kuzu eti gibi) Alt ıslatma için çocuğun kas gelişimi daha gelişmemiş bitkisel olarak havlucanı kaynatın bir iki parça bir tatlı kaşığı çiçek balı katarak içirin 15 güne çözüm olur Allahın izniyle, gönlünü yapabilirseniz küçük kupa hacamat bel bölgesinden yaptırın. İlk tertip şifa olacaktır inşallah.

Altını islatan çocuklarda uygulanabileceğiniz alternatif püf noktalar!!!

Çocuklarda gece idrar kaçırma sebebi kasın gevşemesidir. Bu durumgenellikle uyku durumunda çıkar. Alt ıslatma (enürezis) beş yaşını doldurmuş bir çocuğun gece yatağını ya da gündüz giysilerini ıslatacak şekilde idrar kaçırmasıdır. Bir hastalık olarak kabul edilebilmesi için çocuğun beş yaşından büyük olması, üç ay boyunca haftada en az iki kez altını ıslatması gereklidir. Üriner inkontinans, mesaneden kişinin isteği dışında idrar kaçırması demektir. İdrar torbası kişi kendisi idrar yapmak isteyene kadar idrarı tutmakla sorumlu bir organdır.Çocuklarda “ADH” adı verilen bir tür Su tutucu Hormon, geceleri gündüze nazaran iki misli seviyeye çıkar. Bu da idrar kesesinde biriken sıvı miktarını azaltır. Ancak çocukta bu hormon eksik olduğunda çocuk idrarını kontrol edemez ve gece tam işeme yapar. Çoğu Aile bunu bilmiyor, çocuğun sorununu psikolojik zannediyor ama bunun yanında çocukta idrar yolu enfeksiyonu, şeker hastalığı, böbrek sorunları olup olmadığı da kontrol edilmeli… Denenmiş sonuç alınmış tedavileri yazıyorum eğer idrar kaçırma çok sık değilse havlıcan balın içinde 40 gün bekletilir (mümkünse güneşte) sabah akşam çocuğa 1 tatlı kaşığı içirilirbu çözüm diğerinde daha etkili ve neredeyse her gece alt ıslatma yaşayan 8, 12, 15 yaşında üç çocukta denenmiş ve sonuç alınmış bir uygulama… İğdeyi çekirdekleriyle öğütüp toz halinde aç karına günde üç kez alt ıslatma sorunu ortadan kalkıncaya kadar tükettirilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz