Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Böbrek taşı için bitkisel destek

Böbrek taşı için bitkisel destek

Böbrek taşı için bitkisel destek

Böbrek taşı için bitkisel tedavi denildiği zaman aklımıza ilk gelmesi gereken LİMONDUR. Limon içindeki sitrat sayesinde taşların direncini kırarak taşları idrar kanallarına göndermeyi sağlar. Böbrek taşı sıkıntısı çeken bir insan sabah aksam birer tane olmak üzere günde 2 tane limon tüketmelidir. Limonu tane olarak tuketmeli eğer bu mümkün değil ise limonata yaparak yani su ile karıştırarak tüketmelidir bu rahatsızlıkta en büyük yararlı meyve limondur siz eğer taş sıkıntısı veya kum dökme olayları sebebiyle ağrı çekiyor iseniz deneyin mutlaka yararı olacaktır.

Bunun dışında avakado yaprağı ve maydonoz yaprağının kaynatılarak su ile birlikte tüketilmesi yine böbrek taşları için yararlı olmaktadır.

Bunun dışında bir de balıktaşı ile tedavi yöntemi vardır… Ancak bazı doktorlar tarafından herhangi bir bilimsel temele dayanmadığı konusunda ısrarla açıklamalar vardır. Eşkina balığının beyin kısmında bulunan taş ile böbrek taşlarının eritilmesi amaçlanır.

Böbrek taşınız aşırı büyük değilse ve bütün bi yöntemleri denediyseniz %99 ihtimalle bu problemden kurtulmuş olursunuz.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken nokta taştan kurtulduktan sonra bol su içerek, düzenli beslenerek, tuzu azaltarak hayatınıza devam etmelisiniz çünkü böbrek taşı hastalarının taştan kurtulduktan sonra ilk 5 yıl içerisinde tekrar taş çıkarma ihtimali bulunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz