Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Ağız ve Diş » Toksinlerin neden olduğu problemler

Toksinlerin neden olduğu problemler

Toksinlerin neden olduğu problemler

TOKSİNLERİN NEDEN OLDUĞU PROBLEMLER.

Aşağıda saydığımız nedenler detoksun ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır:

1.Deri rahatsızlıkları: Kan deri aracılığıyla zehirleri atmaya çalışır. Atamazsa çıban, sivilce ve yara oluşur.

2.Gaz: Sindirilememiş besinlerin, çürümüş atıkları kokulu gazlar oluşturur. Gazlar kısmen kana karışarak daha fazla zehirlenmeye yol açar. Bu gazlar mideye kadar çıkarak geğirmelere yol açarlar. Ağızda kötü koku ve ekşi bir tat oluşur.

3.Kabızlık: Kalın bağırsakların zehirli atık ürünlerle tıkanmasıdır. Birçok hastalığın temel nedenidir. Bağırsakların tüm iç yüzeyi sindirim sıvılarının salgılanmasını azaltan, sindirim gücünü yavaşlatan mukus ile kaplanır. Bağırsak boşluğunu dolduran bu yapışkan sıvı sindirime izin vermez.

4.Ateş: Bedenin kendini temizlemesi, savunması için en doğal yoldur. Beyaz kan hücreleri zehirlere karşı savaşırken metabolizma hızlanır, bu nedenle beden ısısı yükselir.

5.Safra ve böbrek taşları: Safra ve böbrekte birikmiş kristalize olmuş zehirlerdir.

6.Damar sertliği ve yüksek tansiyon: Zehirli atıklar ve yağlı maddeler kan damarlarının iç yüzeyine özellikle ince kılcal damarlara yapıştığından, kan akışı engellenir. Kalp kası, kanı bu daralmış damarlardan geçirmek için daha çok çalışmak zorunda kalır ve kalp büyür.

7.Zihinsel ve duygusal rahatsızlıklar: Zehirli atıklarla yüklenmiş bir beden beyne yeterli oksijen gönderemez. Toksik atıklarla doymuş durumdadır olan beyin de çeşitli rahatsızlıklar görülür.

8.Arterit Eklem uçlarındaki kıkırdak kendini yağlayan sıvıda atıklar biriktirdiği için eklemler şişer eklem uçları katılaşır. Kıkırdak yağlanamadığı için kurur, kırılır, yavaş yavaş sıvı tamamen kurur. Kemik doku birbirini çürütmeye başlar.

9.Alerji ve astım: Ciğerlerdeki broşlar ağaç kökleri gibidir. En küçük odacıklar ise hava keseleridir. Bedendeki aşırı zehir bu odacıkları tahriş eder ve iltihaplandırır. Broş salgıları natürleştirmek için çok fazla histamin üretir bedenimiz. Fazla histamin ise öksürük, aksırık, burun tıkanması ve göz sulanması gibi alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Zehirli bir maddeyi solumak ani alerji ve astım krizine sebep olabilir.

10.Karaciğer rahatsızlıkları: Bedendeki bütün zehirleri natürleştiren ortadan kaldıran filtre gibidir. Hasta karaciğer kirle tıkanmış filtreye benzer. Besindeki yağları tam olarak sindirmek için yeterli safra salgılayamaz. Zehirle yüklü safranın kan dolaşımına karışması sarılık hastalığına sebeptir Sertlenip taşlaşması ise safra taşlarına neden olur.

11.Diş çürümesi: Vücuttaki zehirli atıklar diş çürüklerine neden olurlar. Diş minesinin yapısını eritir, diş içini parçalar. Diş etinin yapısının bozulmasıyla diş kaybı gerçekleşir.

Detox bitkilerden yararlanın, alkali beslenerek mutlaka çözüme ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz