Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Nisan 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Sağlık » Nar suyu nasıl yapılır? Nar suyu nelere iyi gelir?

Nar suyu nasıl yapılır? Nar suyu nelere iyi gelir?

Nar suyu nasıl yapılır? Nar suyu nelere iyi gelir?

Nar Suyunun Faydaları Nelerdir?
Nar suyu idrar arttırıcı aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelen bir meyve suyudur.
Kuvvet verir.
Farelerde yapılan çalışmalara göre akciğer kanseri gelişiminin inhibe olabileceğini gösteriyor. Ayrıca meme kanserini durdurmakta ve prostat kanserine bağlı olan prostat büyümesini ise yavaşlatmaktadır. Akçiğer kanserinde de etkilidir.
Alzheimer hastalığını yavaşlatıyor.
Kuvvetli bir adet söktürücüdür.
Kadınlarda yumurtanın rahim zarında tutunamamasına neden olan ve çocuk sahibi olmayı zorlaştıran rahim duvarı incelmesi (rahim inceliği) tedavisi için İbrahim Saraçoğlu içilmesini önermektedir. Hamile bayanlar bu şifalı meyvenin suyunu içmelidir. Erken doğum yada düşük doğum yapma riskini azaltır.
Kıkırdak zedelenmelerini tedavi etmede yardımcıdır.
Kalp hastalıkları tedavisine ve kan dolaşımına yardımcı olmaktadır. Kalp tıkanıklığını önler. Kalp krizi riskini azaltır.
Arterlerde plakların birikmesini önleyen nar suyu önceki plak birikimlerini azaltır.
Erkeklerde ve bayanlarda cinsel isteği arttırır.
LDL (kötü kolesterol) düşürür ve HDL (iyi kolesterol) yükseltir.
Dişlerdeki plak oluşumunu önler.
Felç geçirme riskini azaltır.
Depresyona iyi gelir, strese karşı rahatlama sağlar.
Şeker hastalığı yani diyabete iyi gelir.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Sindirim sistemini rahatlatır. Hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır.
Cildi güzelleştirir, gençleştirici etkisi vardır. Cildi sıkılaştırır ve kırışık oluşumunu önler.
Cilt kanserine karşı koruma sağlar.
Saç dökülmesini önler.

Nar Suyu Ne Zaman ve Ne Kadar İçilmelidir?
Tok karınla ve yemeklerden sonra içilmelidir. Eğer aç karın ile içilirse asidik bir yapıda olduğundan midede yanma, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Günde en fazla 3 su bardağı içilmelidir. Yeni doğan bebeklerde alerjiye sebep olacağından içirilmesi tavsiye edilmez.
Kansere Karşı Nar Suyu Çok Etkili
Kaliforniya Üniversitesi’nden araştırmacılara göre, nar suyundaki bileşikler hem kanser hücrelerinin ilerlemesine engel oluyor hem de prostat kanserinin metastazına neden olan bir kimyasalın etkisini azaltıyor. Kolon kanseri ve lösemi yani kan kanseri hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

Zayıflama ve Kilo Vermeye de Yardımcı Oluyor
Nar suyu günde 1-2 bardak içildiğinde yağ yakıcı, iştah kesici bir zayıflama etkisi oluşturmaktadır. Ayrıca bölgesel zayıflama sağlar ve yağ yakımını hızlandırır. Özellikle göbek kısmında bulunan yağları eritmede etkilidir.

Afrodizyak Etki Yaratır
İngiltere’de bir sağlık enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre, günde bir bardak nar suyu içmek erkeklerde cinsel perfromansı artırıcı ve ereksiyon problemlerini giderici etki yapıyor.

53 kişi üzerinde 6 ay süre ile yapılan deneylerde, uzmanlar, nar suyunun içindeki maddelerin seks yaşamını hareketlendirdiğine dair ciddi tespitlerde bulunduğunu söyledi.

Nar Suyu Nasıl Yapılır?
Nar suyu hazırlamak için 2 kg nar iyice yıkanır, kabukları ve iç zarları temizlenerek nar taneleri çıkarılır. Nar tanelerinin el veya mikser yardımı ile suları çıkarılır. Bu arada bir tencerede 1,5 kg şeker ve 4 bardak su koyu kıvama gelene kadar kaynatılır. Kaynayan şeker ve suya, nar suyu ve bir adet limonun suyu sıkılarak ilave edilir, bu şekilde 10 dk. daha kaynatılır. Daha sonra ocaktan alınarak soğuduktan sonra kavanozlara doldurulur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz