Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Benzerin Benzerle Tedavisi – Homeopati

Benzerin Benzerle Tedavisi – Homeopati

Benzerin Benzerle Tedavisi – Homeopati

Kişi hastalandığında belli semptomlar gösterir. Bu semptomların benzeri bir ilaçla yeniden sağlanabilirse, kişinin hastalığı yenebilmesi için gereken yaşamsal enerji harekete geçirilebilir.
İngiliz Kraliyet ailesinin bireyleri, sağlıklı ve uzun yaşamlarını büyük ölçüde homeopatiye bağlıyorlar. Fransız halkının % 60’ı homeopatinin etkin bir tedavi yöntemi olduğunu düşünüyor.

Homeopati, cerrahi müdahale gerektirmeyen hastalarda tek başına veya tıbbi tedaviye ek olarak ve tıbbın bütün dallarında kullanılır.
Migren,
sinüzit,
alerjiler,
mide-barsak sorunları,
hormonal bozukluklar,
çocuk hastalıkları,
jinekolojik sorunlar,
uykusuzluk,
çeşitli enfeksiyonlar,
cilt hastalıkları,
panik atak, hafif depresyon ve stres ile bağlantılı tüm fiziksel rahatsızlıklarda homeopatik tedavi uygulanabilir.

Homeopati, tedavide sadece hastalık belirtilerine değil, insanın bütününe odaklanan bir doğal tıp yöntemidir. Homeopatide fiziksel, ruhsal ve zihinsel yakınmalar ayrı ayrı tedavi edilmez, bir bütünün parçaları gözüyle incelenirler.

Bedenin manifestasyonu (Hastalığa özgü belirtilerin kendini göstermesi) herkeste farklıdır. Kişinin birkaç hastalığı da olsa tek bir hastalanma biçimi vardır. Mesela depresyonu da olan biri cilt sorunu yüzünden cilt doktoruna gider ama ona depresyonundan bahsetmez. Homeopati organizmayı fiziksel, duygusal ve zihinsel bir bütün olarak görür ve tüm hastalıklarını bir ilaçla tedavi eder.

Bu tedavi dünyanın çoğu ülkesinde yaygın ve
tanınmış olmasına rağmen bizde neredeyse hiç bilinmez.
Avrupa’da eczaneden homeopatik ilaç alabilir ya da homeopatik hastaneyi tercih edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra birçok ülkede tıp fakültelerinde uzmanlık olarak okutuluyor. Ama bizde yok. Neden?

İlaç sektörü silah sanayiinden sonraki en kârlı sektör. Homeopati ise ucuz bir tedavi yöntemi, ayrıca ilaçlar gibi yan etkileri yok. Türkiye ilaç lobilerinin avucunun içinde; bu yüzden burada tanıtılmadı şimdiye kadar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz