Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Eylül 2023
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Üzerlik otu ne için kullanılır

Üzerlik otu ne için kullanılır

Üzerlik otu ne için kullanılır

ÜZERLİK OTUNUN FAYDALARI
NE İÇİN KULLANILIR

Çok eski zamanlardan bu yana nazar otu olarak bilinen üzerlik otu, beyaz çiçekleri olan kısa boylu bir bitkidir. Fosforik asit, sadece insan yerleşim alanlarında bulunan bir kimyasaldır. İnsan vücudunda bol miktarda fosfor vardır. Üzerlik otu fosfor açısından zengindir. Bu nedenle, mezarlıklarda bol yetişen bir bitkidir. Eski dönemlerde büyü bozmak ve nazardan korunmak için kullanılan bu bitkinin, aslında pek çok faydası bulunmaktadır. İşte, üzerlik otunun faydaları;

NAZARA İYİ GELİR NAZARI ENGELLER

Nazarın olduğu insanda, bol miktarda kötü enerji bulunmaktadır. Bu kötü enerji, bedende ciddi manada sıkıntılara neden olur. Çeşitli fiziksel hastalıklar ve depresyon sıklıkla karşılaşılan durumlardır. Bir tutam üzerlik otu, tütsülendiğinde kötü enerji ve nazar tamamen ortadan kalkmaktadır. Ancak bu tamamen batıl inanç olarak bilinmekte fakat gerçek olduğu konusunda azımsanmayacak kadar bilgi ve inanan bulunmaktadır.

Ayrıca uzerlik otunu doğru oranda kullanmak gerekiyor, çünkü üzerilik otu aynı zamanda epifiz bezini harekete geçirdiği ve halk dilinde kalp gözü olarak bilinen psişik algı merkezidir, dolayısıyle burada dmt moleküllerini diğer adıyla (ruh molekülü) harekete geçirir.

ÜZERLİK OTU NEFES DARLIĞINA İYİ GELIR.

Nefes almakta zorlanan ve sıkıntılı solunuma sahip olan insanlara üzerlik otu önerilir. Özellikle üzerlik otu çayını tüketmek, solunum yollarını açar ve rahatlatır. Astım hastaları ve sigara kullananlara bu nedenle üzerlik otu önerilir.

ÜZERLİK OTU CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR

Üzerlik otunun tütsülenmesi sırasında çıkan koku, cinsel isteği arttırır. Cinsel isteği az olan kişiler için, bu nedenle üzerlik otunun tütsülenmesi önerilmektedir. İlişki boyunca kokunun yayılmasını sağlamak, tatmin edici bir cinsellik ortaya çıkarır.

ÜZERLİK OTU BURUN AKINTISINI ÖNLER

Grip ve soğuk algınlığı nedeni ile oluşan burun akıntılarında üzerlik otu çok faydalıdır. Burun akıntılarının yanı sıra üzerlik otu, gribin de hızlı iyileşmesine yardımcıdır.

ÜZERLİK OTU SAÇ BOYASI

Üzerlik otunun tohumları koyu renk boya içermektedir. Piyasada satılan kimyasal boyalar yerine, üzerlik otu boyası kullanabilirsiniz. Bunun için, yarım litre suya üzerlik otunun tohumları katılarak kaynatılır. Kaynayan suyu, sprey şişesi ile saçlara püskürtün ve 20 dakika kadar bekleyin. Saçlarınız koyu renk alacaktır.

ÜZERLİK OTU ADET SÖKTÜRÜCÜDÜR

Adet döneminde rahmin kasılması kaynaklı olarak, kasık ve karın alt bölgesinde kramp şeklinde ağrılar oluşur. Üstelik bu, adet kanı gelinceye kadar artarak devam eder. Üzerlik otunun tohumundan yapılan çay, adet söktürücü ve ağrı kesicidir. Bu nedenle kullanılabilir.

ÜZERLİK OTU BALGAM SÖKTÜRÜR

Üzerlik otu, balgamın sökülmesinde çok etkilidir. Balgam, akciğerlerde olan toksinlerin, tozun dışarı atılmasını sağlamaktadır. Bazen bu maddeler dışarı atılmakta zorlanır. Üzerlik otu, salgıları harekete geçirerek balgamı söktürür, akciğerleri ve solunumu rahatlatır.

ÜZERLİK OTU GÖZ ALERJİSİNE İYİ GELİR

Gözlerde batma, yaşarma, sulanma, kaşınma ve kızarıklık aslında tipik bir göz alerjisi durumudur. Bu durumda, üzerlik otu çayı ılıdıktan sonra göze pansuman yapılmasıyla alerjinin etkileri hafifler. Göz alerjisinde rahatlıkla üzerlik otu kullanılabilir.

ÜZERLİK OTU NASIL KULLANILIR

Üzerlik otunu rahatlıkla aktarlardan temin edebilirsiniz. Çay olarak kullanıldığında, iç hastalıklarına ve alerjilere karşı çok etkilidir. Çayın dışında, macun halinde de #üzerlik otu vardır. Macun halinde olan bu bitki, bal ve keten tohumu ile karıştırılarak nefes darlığı için kullanılır. Kavrulmuş tohumları da kaşık ile tüketilebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz