Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Güzellik » 30 Gün Boyunca Sadece Su içersek Ne Olur?

30 Gün Boyunca Sadece Su içersek Ne Olur?

30 Gün Boyunca Sadece Su içersek Ne Olur?

1 Ay Sadece Su İçerseniz Ne Olur
Vücut tamamen suya bağımlıdır, her bir moleküler hücre, doku ve organ, canlı kalması için suya ihtiyaç duyar. Su, yaşamınızı sürdürmekle birlikte bir çeşit sağlık terapisi sağlar. Belirli vücut işlemlerini ve sağlığın korunmasını büyük ölçüde etkiler. Pekiyi bir ay boyunca sadece su içerseniz ne olur? Birincil içecek olarak sadece su içtiğinizde olağanüstü şeyler olabilir. Özel bir su diyeti uygulamak, bazıları için kolayca elde edilemez; ancak olumlu sonuçlar olabilir. Diyetinizi veya egzersiz rutini değiştirmeden 30 gün boyunca yalnızca su içtiğinde neler olabilir.

Zihinsel yaratıcılığınız ve performansınız artar

30 gün boyunca sadece su içtiğinizde Beyniniz daha hızlı tepki verir . Beynin verimli çalışması için tonlarca oksijene ihtiyaç duyduğundan ve su büyük kaynaklardan biri olduğundan oksijen sıkıntısı çekmez. Beyin gücünüz kesinlikle artar. Düşünmenize ve odaklanmanıza yardımcı olur. Ayrıca sizi keskin, zeki ve hızlı yapar. Günde 8 ila 10 bardak su içmek bilişsel performansınızı% 30 oranında artırabilir.

Akranlarından daha yavaş yaşlanırsınız

İçme suyu, cildinizi yeterince sulu tutarak yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olur. Cildinizi nemlendirir, sağlıklı, yumuşak, dolgun, parlak, genç tutar. Aynı zamanda kas tonusunu korumaya yardımcı olur. Bu faydaları gerçekleştirmek için saf su içmelisiniz.

Araştırmaya göre 42 yaşındaki bir anne 30 gün içinde sadece su içmekle 10 yıl daha genç görünmeyi başardı. Uzun süredir devam eden baş ağrısı ve zayıf sindirim ikileminin üstesinden gelmek için günde üç litre su içmeye başladı. Sadece bir ay sonra, olağanüstü sonuçlarla karşılaştı.

Gözlerin etrafındaki koyu gölgeler, 1 ayda sadece su içenlerde tamamen kaybolur. Lekeler gider. Teniniz mükemmel bir şekil alır. Pürüzsüz olur.
Bir Slovak atasözü der ki: “Saf su dünyanın ilk ve en önemli tıbbı”
Bu bir abartı değil Su, optimal vücut fonksiyonlarının yenilenmesi için bir katalizör görevi görür. Yeterli miktarda su içmek, karaciğerinizin ve böbreklerinizin performansını destekler. Bu organlar kanınızdaki toksik maddeleri, atıkları ve tuzları yok eder.

Yeterli su tüketiminin pH düzeylerini nötralize ettiğini, böbrek taşlarına ve diğer hastalıklara karşı bağışıklığınızı güçlendirdiğini ve ağrı yönetimini desteklediğini biliyoruz.

Daha güçlü bir kalbe sahip olmak
Su, kalbinizin sağlıklı olmasına yardımcı olur. Kanınızın yoğunlaşmasını önleyerek ve kan basıncınızı düşürerek kalp krizi riskini azaltır.

Yatmadan bir saat önce bir bardak su içmenin kalp krizi veya felci önlediği söyleniyor. Kalbin organlara taze oksijenleştirilmiş kan göndermesini kolaylaştırır. American Journal of Epidemiology dergisi günde beş bardak su içenlerin, günde iki bardaktan az içenlere oranla % 41 daha az kalp krizi geçirdiğini ortaya koyan araştırmalar olduğunu yazıyor.

Yeteri kadar su içmek Kemikleriniz güçlendirilecek

Su, amortisörün kıkırdağını yeniden yapılandırmaya yardımcı olur, bu nedenle eklem hasarını azaltır yeterli miktarda su alımı ile birlikte esnekliğin arttığına dair kanıtlar var.

Yağ kaybedersiniz
30 gün boyunca sadece su içtiğinizde, vücudunuz can sıkıcı, zararlı toksinleri ve atık ürünlerinizi hayati organlarınızdan uzaklaştırır. Bu vücudunuzu daha temiz yapar ve göbek yağını düzeltmeye yardımcı olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz