Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Yaşam » Geçmişten Bir Anı

Geçmişten Bir Anı

Geçmişten Bir Anı

Öğrencilik yıllarımdan bir anımı sizinle paylaşmak istedim.2008 yılında Adanalı sınıf arkadaşımla yurt yaşantısından gına geldiği için eve çıkmaya karar verdik. Önce her şey çok güzeldi Adana ve Diyarbakır yemekleri ile sofralarımızı donatıyorduk, koli koli gıdalar getirtiyorduk memleketten. Kendimize ait özel odalarımız, ortak mutfağımız vardı küçücük bodrum katında 🙂 Ev arkadaşım çok anaç bir yapıya sahipti. O dönemde okul dışında özel sektörde çalışıyordum. Açıkçası çok zamanımız olmazdı beraber.Her akşam 40 beygiri sırtımda taşımışım gibi gelirdim eve…Tatlı yorgunluklardı tabi..
Okula gece giderdik.Ay sonunu getiremediğimiz bir dönemde, hemde vizeler zamanı işten izin almışım,  evde harıl harıl çalışıyoruz.Kapım iki tık gelebilir miyim dedi ? içeriye mahçub bir şekilde sızdı 🙂 yol param yok verebilir misin ? Aman tanrım kaynar sular başımdan aşağı dökülüverdi.

Ciddi olamazsın bende sana diyecektim dedim. Nasıl kahkaha atıyoruz O odasında ben odamda her pantolunun , cebi olan her elbisenin içinde para arıyoruz.Toka kutularını mı dökmedik ,kalemlikleri mi boşaltmadık 🙂 sonunda ikimizin toplam bir kişinin yol parası çıkacak kadar biriktirdik. E kim gidecek arkadaşımın cüzdanında uğur getiri diye annesinin verdiği 5 doları taaa ne zamandan sakladığını itiraf etti sonunda 🙂 kaldığımız mühitte doları bozacak yer yok illa merkeze gitmek şart! okul vakti yaklaşıyor… Yol parasını aldı ve gitti… doları bozdurup geldi mahsur kaldığımız evde çıktık otobüse binmişiz nasıl gülüyoruz,nasıl mahçubuz, nasıl mutluyuz…
gençlik yıllarımızdaki anılarımız 2 çocuk sahibi olsakta peşimizi bırakmaz nice güzel insanlar geldi geçti hayatımdan hepsi iyi kötü izler bıraktı.Ve üstünden yıllar geçmesine rağmen hatırladıkça yüzümdeki tebessümdür bu anı.
SEVDA AKÇAY GÜLBASAR

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz