Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Yaşam » Düğünler, Sünnet Düğünü

Düğünler, Sünnet Düğünü

Düğünler, Sünnet Düğünü

Yetiştirdiğimiz nesille birlikte bitmesini umduğum bazı şeyler var.Bunlar bizimle ve yetiştirdiğimiz nesille son bulmasını ümit ediyorum. Sene 2017 hala mı? demekten kendimi alıkoyamıyorum.Son bulmayacağını biliyorum çünkü gösteriş yapma manyaklığımız olduğu sürece bitmeyecek.Bu konuları biraz açmak gerekirse  sünnet düğünleri! sorunum sünnetle değil düğünüyle… Bu kadar mı önemli bir olay çocuğunuzun pipisi, gurur mu duyuyorsunuz çocuğunuzun pipi operasyonuyla, bu düğünle erkek çocuğunuzu kız çocuğunuzdan daha üst seviyede tuttuğunuzun baris göstergesi değil mi? Yahu buna harcayacağınız parayla çocuğunuza eğitim hayatında level atlatırsınız.Yada tatile gidin ailecek.

Bir diğer konuda , nişan bohçası, misafir takımı,çeyiz serme! Aklımın, mantığımın hiç bir zaman kabul etmeyeceği olaylar bunlar.Sorunum gelenek görenekle değil bu aşamada maddi şeylere sevgiden saygıdan daha çok önemsenmesine öfkem.Kızının/oğlunun dahil olacağı ailenin senin çocuğuna vereceği değeri taktıkları setin , altının,mobilyanın en iyisi ile ölçmek akıllara zarar.Amanın oğluma saat almadılar, vah kızıma beştaş takmadılar. Önce bir sor bakalım çocukların müstakbel eşiyle huzurlu mu?uyumlu  mu? o damada robdöşambr( yazarken bile zorlandım) giyecek mi? O gelin iç çamaşıru istiyor mu? Bırakın Allah aşkına bu zırvalıkları iki insanın mutluluğundan huzurundan gayri ne olabilir ki? Bu süreçte kan davasına dönen evlilikler var.Eyvah ki eyvah! Birbirine küs aileler var. Hele bir misafir odası var evlerde ömürlerince 5 kez keyfini çıkarmayıp, o misafir odasının kapısına kilit vuranlar bilirim.Yazık günahtır size

Çocuklarınıza görüntüleriyle değil, akıllarıyla, zekalarıyla,kişilikleriyle ve kimlikleriyle var olmayı öğretin.Cinsiyetçilik yapmayın!

SEVDA AKÇAY GÜLBASAR

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz