Bilgiyum
Anasayfa » Diyetler » Düz bir karına sahip olun

Düz bir karına sahip olun

Düz bir karına sahip olun

Hızla Düz Bir Karına Sahip Olmana Yardım Eden 4 Malzeme

Sağlığınıza zarar vermeden bir haftada 30 kilo vermenize yardım edecek hiçbir sihirli ilaç yoktur. Oysa biz “Bright Side” olarak lezzetli ve sağlıklı bir içecek tarifi paylaşmak isteriz, ki bu tarif sizin o olmadan yapacağınızdan daha hızlı kilo kaybetmenize yardım edecektir.

İhtiyacınız olanlar;

kereviz sapı
1 adet orta boy salatalık
1 demet maydanoz
3 dilim taze ananas
Sebzeleri etraflıca yıkayınız ve ananasın kabuğunu soyunuz. Hepsini karıştırıcıda karıştırınız. İçeceğe tuz, biber, şeker ya da benzeri şeyleri eklemeyiniz. İçeceğin özelliğini kaybetmemesi için, ananas ve sebze suyunu yaptıktan sonra 15 dakika içerisinde içmeniz gerekir. İçeceği sabahları ve tek seferde içiniz. Eğer bu karışımı sporla ve sağlıklı bir diyetle desteklerseniz, sonuçları 1 hafta içerisinde görebilirsiniz. Karnınız görünür bir şekilde düzleşecektir.

Peki, bu içeceğin sırrı nedir?
Kereviz, 100 gramında yalnızca 16 kalori içeren çok düşük kalorili bir sebzedir. Besindeki lifler midenizi doldurarak sizi tok hissettirecektir. Ek olarak, bir araştırma gösteriyor ki, diyetinizdeki lifin artışı kilo kaybetmeniz de önemli bir öğedir.
Kereviz gibi salatalık da birçok lif içerir ve neredeyse aynı şekilde düşük kalorilidir. Bir salatalığın %95’i sudur bu yüzden uzmanlar tarafından formda kalmak isteyen herkese tavsiye edilen günlük 2 litre sıvı ihtiyacınızı karşılamada size yardımcı olacaktır.
Maydanoz çok sayıda lif içerir. (100 gramında 0.5 g ve 1.6 g lif bulunan salatalık ve kerevizle karşılaştırıldığında maydanozun 100 gramında 3.3 g lif vardır.) Ayrıca doğal bir idrar söktürücüdür.


100 gram ananasın enerji değeri nerdeyse 50 kalori iken, 1 g çözünmez lif içerir. Meyve tatlıdır ve bu sayede içiminize zevk katar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz