Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Nisan 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Sağlık » Diz ve Eklem Ağrılarına Kesin Çözüm

Diz ve Eklem Ağrılarına Kesin Çözüm

Diz ve Eklem Ağrılarına Kesin Çözüm

Diz ve Eklem Ağrılarını Tarihe Karıştıran Kür

Diz  ve Eklem ağrıları hayatı çekilmez hale getirebilir. Günlük yaşamımızı olumsuz yönde etkiler. Diz ve eklem ağrıları tedavi edilmezse ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliriz. Dahası, kemikleri güçlendirmek ve hatta iyileştirmek ve eklem ağrılarını hafifletmek için etkili bir yol var. Sadece eski Yunanistan’a özgü bu basit ev yapımı tarife ihtiyacınız var.

Diz ve Eklem Ağrılarını Geçiren Eski Yunan Kürü

Malzemeler

  • 5 çorba kaşığı Keten tohumu
  • 2.5 çorba kaşığı toz susam
  • 1 çorba kaşığı kabak çekirdeği
  • 1 çorba kaşığı ay çekirdeği
  • yarım kilo çiçek balı

Kullanımı

Malzemeleri büyük bir kapta karıştırın. Karıştırdıktan sonra, karışımı bir cam kavanoz içine dökün. Hatta cam kavanozun içinde karıştırabilirseniz daha kolay olur. 24 saat dolapta bekletin. Daha sonra kürümüz kullanıma hazır!i Kahvaltıdan önce ve öğle yemeğinden önce bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz.

Not: Bu tarif şeker hastalarına önerilmez.

Faydaları: 

Kaslarınızı ve eklemleri güçlendirmenin yanı sıra, bu çareyi kullanarak metabolizmanızı da hızlandıracaksınız. Kemik erimesi ve kireçlenmeden korunursun. Aynı şekilde, bağların ve tendonların esnekliği yenilenir ve güçlendirilir.

Keten tohumu özel gıda mağazalarında veya aktarlarda bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olup doğal iltihap sökücü işlevi görmektedir, ama eklem ağrılarına neden iyi geldiğini biliyor muydunuz?

  • Doğal Omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Bu vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur ve eklemlerde meydana gelen her türlü enfeksiyonla savaşılmasına yardımcı olur. Hayvansal yağlardan alınan Omega-3ler tam tersi etki (daha fazla iltihap) yaptıklarından, bu ihtiyacınızı bitkisel kaynaklarından karşılamanız önerilir
  • Keten Tohumu tarifteki besinlerle birleşince etkisi 10larca kat artacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz