Bilgiyum
Anasayfa » Bilgi » Çağın vebası

Çağın vebası

Çağın vebası

Merhabalar, bir kaç gün önce bir eğlenceye katıldım.Oturdum masaya yanımda , ötemde, berimdeki insanları gözlemlemeye başladım. Herkes o kadar mutlu ki ağızlar kulaklarda. Bir an duraksadım mümkün mü? acaba!

Evet o ortamda mutlu görünmek mümkün , ama sahte…Herkesin içinde barındırdıkları acıları göstermeye cesaretleri olmaz. Bazıları da usulca gösterir.Tam yanımda oturan kadının gözyaşları usulca yanaklarından dökülüyordu. Hiç sormadım , ellerimi dizlerine koymakla yetindim.

Bir yandan elbisesiyle mutlu bekar kızlar , masa aralarında koşturan çocuklar, bir yandan gösterişli 🙂 kendini dindar sanan insanlar, birbirine kötü bakış fırlatan akrabalar, birde yüreğindeki adamla- kadınla hülyalara dalanlar…

Şu soruyu hep sorarım; insan topluluğunun olduğu yerde mutsuz insanlar daha çok mutlu görünmek çabasına neden girer? Bu kendinize en büyük ihanet değil mi? Dört duvar arasına gittiğinizde kendinizi tebrik ediyor musunuz? Bugünde çok iyiydim diyor musunuz? Yapmayın!gerçek yaşayın biraz…

Bizi en çok ne şık gösterir biliyor musunuz?Gülüşlerimiz, her gün öğrendiğimiz yeni şeyler, kimsenin senin adına karar vermesine müsaade etmemen, istemediğin bir şeyi yapmak zorunda olmaman seni şık gösterir. özündeki seni bunlar mutlu eder. Ama maskeli halin çevrendekileri mutlu seni mutsuz kılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz