Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Ağız ve Diş » Kireç ve Kireçlenmenin Temizlenmesi

Kireç ve Kireçlenmenin Temizlenmesi

Kireç ve Kireçlenmenin Temizlenmesi

KİREÇLERİN TEMİZLENMESİ

Diş taşları, tırnaklardaki beyazlıklar ve kırıklar, vücutta esneklik kaybı, eklem hastalıkları, astım, bel ve boyun fıtığı vücudun kireçlendiğini gösterir. Kireçlenmeden kurtulmak için önce mide-bağırsakların tedavisi ve karaciğer temizlemesi yapılır. Bundan sonraki
2 hafta boyunca:

1.gün 3 limon,
2. gün 5 limon,
3. gün 7 limon,
4. gün 9 limon,
sonra 10 gün boyunca günde 10 limonun suyu, suyla karıştırılarak öğlene veya ikindiye kadar içilir. Yani, 1-2 limonun suyu 150-200 gr. su ile karıştırılır ve her 2 saatte bir, toplam 5-10 bardak içilir. Limon suyu içemeyenler 4-5 bardak greyfurt suyunu su ile karıştırarak her gün sabahtan ikindiye kadar içebilirler. İkindiden sonra incir, üzüm, elma, erik, vişne, kiraz ya da karpuz yenebilir. Akşama yakın soğan, sarımsak, yeşillik ve zeytinyağı ile yapılmış salata, bir çeşit yemek ile yenebilir.

2 hafta sonra sabahleyin 1 çorba kaşığı magnezyum sülfat (ingiliz tuzu) suyla karıştırılarak içilir. Daha sonra 100 gr. limon suyu + 200 gr. portakal suyu + 400 gr. greyfurt suyu + 1400 gr. su karıştırılır ve her saat başı birer bardak içilir. Bu karışımdan akşama kadar istenilen miktarda içilebilir. Normal olanı 2-3 litredir. 3 gün boyunca bu şekilde devam edilir. Üç gün süresince eriyen kireçler ve zehirli maddeler şiddetli ishalle dışarı atılır. Burada ikinci defa karaciğer temizlemeye ihtiyacı olanlar üçüncü gün, akşam saat 19.00’dan itibaren karaciğer temizlemesi yapabilir.

3 gün sonra, meyve ve sebzeden başlayarak, normal beslenmeye geri dönülür. Bu günlerde böbrek, mesane ve safra kesesinde toplanan kum ve taşlar da dökülebilir. Bunu görmek için günlük idrarı bir cam kavanozda toplamak, 2 gün bekletmek ve kontrol etmek gerekir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz