Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Farkındalık » Zihnin Pençesi

Zihnin Pençesi

Zihnin Pençesi

“AKILLILIK, BİLİNÇ BU DÜNYAYA SADECE SİZİN VASITANIZLA GELEBİLİR. SİZİN AYDINLANMAK İÇİN DÜNYANIN AKILLI HALE GELMESİNİ, YA DA BİR BAŞKASININ BİLİNÇLENMESİNİ BEKLEMENİZ GEREKMEZ.”

“Bu zamanda, kadınların olduğu gibi erkeklerin de büyük çoğunluğu zihnin pençesinde bulunmaktadır.”

“Bu, kuşkusuz, aydınlanmayı ve sevginin gelişip çiçek açmasını engelleyen şeydir.”

“Erkeklerin önündeki büyük engel DÜŞÜNEN ZİHİN, Kadınların önündeki büyük engel ise ACI BEDENDİR.”

“Şimdiyi bağışlamak, geçmişi bağışlamaktan daha önemlidir. Eğer siz her anı bağışlarsanız, (Onun olduğu gibi olmasına izin verirseniz) o zaman daha ileride bağışlanması gereken bir içerleme birikimi olmayacaktır.”

“Sevdiğiniz bir insan öldüğünde, ya da siz ölümünüzün yaklaştığını hissettiğinizde, mutlu olamazsınız. Bu olanaksız birşeydir. Ama HUZURLU olabilirsiniz.”

“Üzüntü ve göz yaşları olabilir, ama direnmeyi bırakmışsanız, üzüntünün altında derin bir dinginlik, sessizlik, kutsal bir mevcudiyet hissedeceksinizdir. Bu, Var’lığın yayınıdır, bu iç huzurdur, karşıtı olmayan iyiliktir.”

“İçinizde -olmaması gereken- şeylerin sürekli ve acı verici bir biçimde gelip çarptıkları bir direnç duvarı barındırmak yerine bırakın herşey içinizden geçip gitsin.”

“Birisi size kaba, incitici birşey söyler. Hemen saldırmak, savunmak ya da içine çekilmek gibi bilinçsiz bir tepkiye ya da olumsuzluğa girmek yerine, onun içinizden geçmesine izin verin. Hiçbir direnç göstermeyin. Bu sanki artık orada incinecek birinin bulunmaması gibidir. Bu bağışlamadır. Bu şekilde siz incinmez hale gelirsiniz. Bu insan artık sizin içsel halinizi kontrol etme gücüne sahip değildir.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz