Bilgiyum
Anasayfa » Anne Çocuk » Titiz Anne-Gevşek Anne

Titiz Anne-Gevşek Anne

Titiz Anne-Gevşek Anne

Annelik bazen iyi bir gözlem gerektirir. Etrafımdaki anneleri gözlemliyorum bu aralar ve kendime her zamanki gibi pay çıkıyorum. Her anne iyidir kavramına şiddetle karşıyım nitekim en acımasız tecavüzcüyü de bir anne yetiştiriyor.

Amacım annelere yüklenmek değil sadece daha güzel bir toplum, zemini biz anneler elinden geçtiğine inandığım için dilimi yine tutamayacağım.

Bebek ilk doğduğu andan itibaren her şeye titiz davranmak çevrenizdekilere gülünç gelebilir. Asıl kendilerinin komiklerinin farkında değiller. Dünyaya gelen bebeğin her şeyiyle anneye muhtaç olduğunu, daha nefes almayı beceremeyen bir canlıya elbette titiz davranacaksınız. Bunu anlamayanlar (cahil)  insanlara anlatmak çok zor.Bırakın kendilerini tatmin etsinler. Şuursuz anne olmaktansa her şeye dikkat eden anne olmayı yeğlerim.Sonuçta insan yetiştiriyoruz.

Saldım çayıra mevlam kayıra annelerden olmadım hiç bir zaman. Çocuklarım için hep bir çaba içerisinde oldum. Okudum ,araştırdım, sordum, soruşturdum.Benim önceliklerim arasında hep onlar oldu uyku saatleri geldi diye hiçbir yerde oturmadım amaaan bugünde böyle olsun demedim. Uyku düzenlerini ,yemek alışkanlıklarına , sağlıklı beslenmelerine elimden geldiğinin hep fazlasını yapmaya çalıştım. Çabalamayan bir anne olmadım. çocuğumun her şeyinden sorumluyum çünkü.hiç kimseyi de hedef göstermedim. Çaba göstermeyen annelerin sığındığı tek şey O’nun yüzünden, bunun yüzünden vs.

Beslenmelerine hep özen gösterdim. Çevredekilere inatla sağlıklı beslenmelerini istedim. Aman büyüyünce yemiyecekler mi sanki diyenlere o zaman verin eline alkolü, rakıyı büyünce içmeyecekler mi diyen kafa aynı bir farkı yok.

Ne ekerseniz onu biçersiniz. Küçüklükten önlemini almadığınız takdirde büyüdüğü zaman bu çocuk neden böyle oldu demeyin sakin. Her şey mükemmel olacak diye bir şey yok. Kendinize sorduğunuz zaman ÇABALADIM diyebilmektir annelik.

Annelik özen gerektirir.Özenelim çocuklarımıza.Gevşek davranmayalım baştan, sonra ipin ucunu yakalamak çok zor olacaktır.

BİLGİYLE KALIN

SEVDA GÜLBASAR

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz