Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Eylül 2021
Bilgiyum
Anasayfa » Kişisel Gelişim » Ruhsal Güç Arttırma

Ruhsal Güç Arttırma

Ruhsal Güç Arttırma
Madde ve mana (maneviyat) iki görüntü. Biri görünen ve diğeri gizli olan. Bunların arasındaki mükemmel uyum. Beden ve ruh arasındaki bilinmez denklem. Hepimiz bedenimizde enerji üretiriz. Bu bilimsel bir ispattır. Beyin elektrik ile çalışan bir organdır. Kısacası “beden ruhun kafesidir” der ilim adamları. Bu yazımız maneviyat ile ilgili ve ruhsal enerjimizi nasıl yükselteceğimiz ile.
İki alem vardır: İlki varlık alemi, ikincisi mana alemi. Varlık alemi gündüz gibidir, olanı biteni açıkça görürsün, kendini kolayca ele verir. Mana alemi ise gece gibidir, onu bulmak için mutlaka gönül ışığını yakman gerekir. Mevlana

 

Ruhsal enerjimizi yükseltmek için 10 yol.
Sessizlik – Enerjiye odaklanmanın en güzel yolu
Sessiz bir yer keşfetmelisiniz. Evet şehir yaşantısında bunun imkansız olduğunu biliyorum. Fakat az gürültülü ve kendinizle başbaşa kalabileceğiniz bir yer ruhsal enerjiniz için çok iyi gelecektir. Sessizce en azından bir yarım saat kendinizle geçirmelisiniz. Evet cep telefonu yok.
Dua – Ruhsal enerjinizin kaynağı.
Dindar biri değilseniz olumlama yapabilir ve olumlu düşüncenin gücünü kullanabilirsiniz. Dua etmek insana huzur ve ruhsal bir enerji sağlar. Mümkün olduğunca çok dua edin ve hislerinizi aktarın.
Yavaşlayın – Hayatı izlemeye vakit ayırın.
Tam bir koşturma içindeyiz. Her şey çok hızlı şekilde akıyor. Zaman siz göz kapayıp açana kadar bitiyor. O halde bir adım geri çekilin ve hayatı izleyin. Bir vapurun denizde yol almasını ve bir martının simidi kapmasını izleyin. İnsanları izleyin. İnanın ruhsal enerjinizi yükseltecek bu farkındalık.
Mantra – Basit bir cümle hayatınızı değiştirebilir.
Kendinize bir cümle seçin. Mesela “BEN HUZURLUYUM” bu cümleyi her gün tekrarlayın. Ruhsal enerjinizin arttığını göreceksiniz.
Konsantrasyon – Ruhsal enerjinize odaklanın.
Bedeninizi ruhsal enerjinize odaklayın. Konsantre olun ve ruhsal enerjinizi harekete geçirin.
İç ses – söylediklerime kulak ver.
Ego ve iç ses genellikle birbirine karıştırılır. İç ses tüm bedeninizi saran bir şeydir. Genellikle bir felaketten önce çok yoğun şekilde ortaya çıkar. Başımıza bir şey gelmeden önce söylediğimiz o meşhur sözdür. “İçimde kötü bir his var”. Evet iç sesinize odaklanın ve onu keşfedin. Ruhsal enerjinizi yükseltecek en güçlü şeylerden biridir.
Nefes – nefesin senin en güzel gücün.
Yaşam kaynağımız hava. Her içimize çektiğimiz nefes bizi yaşam için tutuyor. Fakat farkındalık ile nefes almak çok iyidir. Onun için günde en az bir kere 3 derin nefes alıp verin. Nefesiniz ile ruhsal gücünüzü fark edeceksiniz.
Dinle – huzurlu şeyler dinlemek harikadır.
Hayatımızı televizyon programları ve sosyal medya arasında bir yerde yaşıyoruz. Evet size bir tavsiyem var. Huzurlu müzikler dinleyin.
Hisset – Farkındalık yap.
Farkındalık ile hayatın içinde ve şimdi de kal. Göreceksin ruhsal enerjinin de farkına varacaksın.
Ruhsal Güç – Keşfet.
Hepimiz enerjiyiz. Madde içindeki maneviyatız. Bir testinin içindeki suyuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz