Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2021
Bilgiyum
Anasayfa » Kişisel Gelişim » Geçmiş Korkularımızdan Arınma

Geçmiş Korkularımızdan Arınma

Geçmiş Korkularımızdan Arınma

Geçmiş korkularımızdan arınalım, negatif düşünce yerine sürekli pozitif düşünceler kurgulamalıyız. Ve düşüncelerimizde son derece dikkatli davranmalıyız.
“Önemli bir noktayı sizinle paylaşmak istiyorum. Bir insanın enerjisi bir kişiliktir. İki kişinin enerjisi ise üç kişiliktir. Samimi duygularla aynı yola çıkmaya niyet eden kişiler kısa bir zaman sonra başarıyı yakalayacaklar.”
Birini suçlarken aslında kendimizi de suçluyoruz. Kişiler bize aynalık yaptıklarında işin kolayına kaçarak karşı tarafı suçlarız. Aslında dönüp içimize bakmamız gerekiyor. Ve insanları suçladıkça hayatımıza suçlayacağımız insanları çekeriz.
Çünkü evrene şu mesajı gönderiyoruz; ”Benim suçlayacak insanlara ihtiyacım var” Bu yüzden evren bize dert ve bela gönderiyor ki, insanları suçlayabilelim.
Bazı insanlar kurban psikolojisine giriyor ”Zaten ben böyleyim” dediklerinde kendilerini de suçluyorlar. Bunu yaptıklarında da onların kendileri hakkındaki düşüncelerini doğrular nitelikteki olayları çekiyorlar hayatlarına.
Günümüz ilişkilerinde çiftler özverilerinin, ya da fedakarlıklarının karşısındaki tarafından anlaşılmasını istiyor. Kendi kurallarıyla karşısındakine yaptırım yapmak istiyor. Bu tutumu sadece eşler özel hayatında değil, çevrelerinde de yaşıyorlar. Sürekli verici taraf konumunda kalıyor ve bunun sonucunda nankörlük gördüklerinde dengelerini kaybediyorlar. Değersizlik duygusuna kapılıyorlar. Değersizlik duygusuna kapıldıklarında, çiftler arasında çatışmalar başlıyor. Çatışmaların başında çiftler sorunu çözmek yerine birbirlerine sırtlarını dönüyorlar. Eğer ben evimin içinde bolluk ve bereket istiyorsam, evimin içindeki bütün bireylerle takım arkadaşı olduğumu bilmem gerekiyor.
YAŞAMINIZ AKIP GİDEN BİR NEHİRDİR
Örneğin biz bir kanodaysak ve kürek çekiyorsak eşim ve çocuklarım benim takım arkadaşımdır. Eğer ben kayıkta giderken küreği alır yanımdakinin kafasına vurursam kendi kayığımı sabote etmiş olurum. Unutmayın yaşamınız akıp giden bir nehirdir ve bunu durduramazsınız. Bu nehirde güzel manzaralar, şelaleler de var, kayalıklar, uçurumlar da. Eğer ben hazırsam, takımımla birlikte de bütün olmuşsam en korkunç kayalıktan bile kolaylıkla geçebilirim. Çünkü ben takımıma güveniyorum.
Ailede güven çok önemli bir faktördür. Örneğin çocuğunuz futbolcu olmak istiyor ve siz de ona ”Yapamazsın senin gibi niceleri var” derseniz, çocuğunuzun ürettiği +5 enerji ve sizin ürettiğiniz -5 enerji ailenizdeki enerjiyi sıfırlar. Ve çocuğunuz ne kadar uğraşırsa uğraşsın, hayalini kurduğu işte başarıyı yakalayamaz. O yüzden motivasyon çok önemli bir kavramdır.
Kendinizi kontrol edin. Hayatınızda ne kadar negatif laflarla konuşuyorsunuz bir düşünün. Eğer sizin hayatınızda değersizlik duygusu varsa ve siz kendinize değer vermiyorsanız, artık dur noktasına gelmeniz gerekiyor. Bu noktada yapmanız gereken ilk önce kendinizin değerli olduğunu ve güçlü olduğunu bilmek ve kabul etmektir. Siz güçlü olmalısınız ki yardımcı olan insanlara yardım edebilesiniz. Eğer siz hep verici tarafta olur ve karşılığını almazsanız Al-Ver dengesini bozarsınız ve bu da ciddi sıkıntılara yol açar. Unutmayın, bir topun yükselmesi için ilk önce dibe vurması gerekiyor. Eğer ilişkilerinizde dibe vurma noktasındaysanız ve “Artık yeter” diyebiliyorsanız, uyanışın eşiğindesiniz. Böyle durumlarda kendinize şunu hatırlatın; “Ben değerliyim, İlahi planın bir parçasıyım ve karşımdaki kişi bana her ne yapıyorsa bu benim hayrımadır, ben artık onu suçlamaktan vazgeçiyorum.”


FARKINDALIKTAN ÖNCE FARKINDALIKTAN SONRA
Yaşamımızda iki evre vardır. Birincisi farkındalıktan önce diğeri ise farkındalıktan sonra.
Farkındalıktan önce, insan burcundaki özellikleriyle özdeşleşir. Fakat farkındalığını kazanmaya başladığında kişi kendini bulur ve kendi değerlerini kazanır. Hepimiz frekans yayarız. Ben korkularımı ne kadar temizlemişsem, hayatıma da korkularını benimle eşdeğer şekilde temizlemiş insanları çekerim. Eğer bende aldatılma ya da değersiz olma korkusu varsa, karşımdaki kişilerde de bu korkular olacak ve onlarla çatışmaya gireceğim ki; bana aynalık yapsınlar ve bende bu korkularımdan arınayım.
Aynalık, eğer sizinle konuşurken içimden öfkelenmek geliyorsa ve geriliyorsam bendeki bir özellik sizde de var. Ve ben bunun farkına vardığım için geriliyorum. Sizi bir şekilde yargılamam için benim o duyguyu tanımam gerekiyor.
Örneğin eleştirilme korkum varsa, arkamdan beni eleştiriyorlardır. Ya da başkaları için yaşıyor ve ”El alem ne der” lafını sıklıkla kullanıyorsam insanların beni yönlendirmelerine izin veriyorumdur. Bu yüzden bu kişiler hayatımıza bizi uyandırmak ve aynalık yaparak korkularımızdan temizlenmemize vesile olmak için gelirler. Benim başarısızlık korkum varsa eleştiriliyorum ve o zaman ben kendime dönüp, kendimle konuşuyorum ”Evet benim başarısızlık korkum olduğu için insanlar beni eleştiriyor”
Hayatınızda aldatılmış, ya da terkedilmiş olabilirsiniz. Bunların ayrıntılarına girmek yerine, bu olaylardan ders çıkartılmalıdır. Bizler titreşim makinesi gibiyiz ve durumumuza göre titreşimler yayarız. Yaydığımız titreşime göre kişileri ya da yaşayacağımız olayları kendimize çekeriz. Ne kadar arınırsak hayatımıza kendimiz kadar arınmış insanları çekeriz. Biraz daha az ya da daha fazla arınmış bunlar önemli değil. Bedenimizin yaydığı titreşim önemlidir.
Son birkaç yıldır göremediğimiz negatif enerjiler, yaşadığımız ilişkileri yıkmaya çalışıyor. Bir erkeği dengeleyen karısıdır. Kadınla erkeğin arası açıldığında o yuva karanlığa gömülüyor ve ışığını kaybediyor. Negatif enerjilerin görevi bu yuvayı yıkmaktır. Lütfen artık piyon olmayın.
Aileler İçin Korunma Olumlaması: Ben, Eşim ve yuvam Allah tarafından koruma altındayız. Öfkelenmeye başladığınız anda derin nefes alın ve susun.
Kızgınlığı giderme Olumlaması: Bu yaşadığım duygular bana ait değil. Bu duygularımı kabul ediyor ve sevgiyle gönderiyorum.
Örneğin Eşiniz size mi bağırıyor? Sakın bağırarak cevap vermeyin. Ona sadece şunu söyleyin: “Canım ben seni seviyorum ve olduğun gibi kabul ediyorum. “
Artık arınma zamanı. O yüzden hayatınıza kötü enerjileri çağırmayın. Arabanızın lastiği bile patlasa bunu hayatınıza kendiniz çektiniz.
Bir bayan danışmanlık için ofisime geldi ve bana “Kocamın beni aldattığını düşünüyorum” dedi. Bende ona ‘’ALDATACAĞINI’’ söyledim. Çünkü bayan aldatılma enerjisi yayıyor ve bayana ders vermesi için kocası onu aldatacak. Bunu kendisi çağırıyor çünkü yaşayıp görmek istiyor.
SEVGİ BİZİM KIRILMA NOKTAMIZDIR
“Seni seviyorum” cümlesine hayatınızda daha sık kullanın. Sevgi bizim kırılma noktamızdır. Unutmayın, Allah dünyayı sevgiyle yarattı. Uyandığınız güne sevgiyle başlıyorsanız o zaman doğru yoldasınızdır.
Egolarımızı dengelemeliyiz. Egolar bize nispet yaptırır. ‘’Bak o sana şunu yaptı, sen de ondan intikam al’’ diyerek bize oyunlar oynar ve biz de farkında olmadığımız için bu oyunu çok güzel yiyoruz. Ama artık egonuzla dost olun ve ondan üstün olduğunuzu kabul ettirin. Ne yaşadıysanız hayatınıza kendiniz çağırdınız. Kim ne söylerse söylemiş olsun bunu da siz söylettirdiniz.
Sevgilerimizle

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz