Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Nisan 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Yaşam » Annenin Toplumdaki Yeri

Annenin Toplumdaki Yeri

Annenin Toplumdaki Yeri

Ekmek Arası uyumuşken hemen şuraya içimdekileri yazıvereyim. 🙂 Evi temizleyen, yemekleri yapan, ara da çocukların bakımını üstleyen bir yardımcı!olsaydı ne iyi olurdu, bazı kadınlar çok şanslı. Manikürlü tırnaklar, tertemiz, derli toplu evler,fit annelerle dolu sosyal medya 🙂 ama ben size gerçeklerden bahsedeceğimin. Gerçek olan çocuğuyla ve diğer her şeyle ilgilenmek zorunda olduğu için banyo yapamamış kadınlardır. Hatta tuvalete gitmek için zaman bulamayıp tuta tuta kabız olan kadınlardır gerçek olan.Kendisine hiç zaman ayıramayıp depresyonun kıyısında dolaşan kadındır gerçek olan.
Zaman değişse de kadının üzerindeki baskı ne yazık ki değişmiyor. Hatta bu baskıyı kadın kadına da yapıyor.Bak bilmem kim doğumdan 3 ay sonra doğum kilolarını hepsini verdi.Bilmem kimin evi çok temiz.Şu kocasına, ebesine bunu bunu yaptı. Ve benzeri gibi karşılaştırma örtülü aşağılama içeren cümlelere boyun eğmeyin.Siz bedeninizde bir can büyüttünüz, vücudunuz bir mucizenin sığınağı oldu.Eskiden dik olan memeleriniz şimdi göbeğinize mi bakıyor? Onlar sizin yavrunuzu beslemek için tek besin olan anne sütünü üretti.Önce kendimizi sevmekle ve kıymetimizi bilmekle başlar. Biz kendimize hakkımız olan değeri verdikçe öz saygımız artar,öz saygımız arttıça etrafımızdakiler de buna uymak zorunda kalacak.Çocuk bakmak sadece kadının görevi değildir.

Babayı da dahil edin.Ev işleri de sadece kadının görevi değildir. Eşinizden yardım isteyin, sorumluluğunu bilen bir baba ise zaten yardımcı olacaktır.Eğer ki baba geleneğini içinde yaşatıyorsa erkek yapmaz diyen cinstense boşayı verin gitsin 🙂 Çünkü yol uzadıkça yükünüz artacaktır. Yükünüze de yük bindiren bir eşiniz varsa da yarı yolda indirin gariiiii :):):):) Kendinize bir tablo yapın artılar eksilerden azsa boşamanız size artıları çoğaltacaktır. Hayat çok kısa çocuklarınız hariç kimsenin yükünü hem maddi hem manevi taşımak zorunda değilsiniz. Toplum ne düşünür diye umursamaktan vazgeçin, mutlu olmadığınız yerde durmayınız derim. Değer görmediğiniz yerde durmayın, baş tacı değilseniz ya baş tacı olmayı deneyin onu beceremezseniz arkanıza bakmadan çarpın kapıyı 🙂 çok gaddarca oldu .( sevgili kocacığım umarım okumaz bu yazımı)
Geçenlerde Yer Elması babaaa anneme bir yardımcı al dedi,tabi oğlum Suriyeli mi, Yabancı mı olsun dedi.Şaka bir yana sonra oğlum halasını bize hizmetçi olarak atadı.Fakat hala yanaşmayınca vazgeçtik bu sevdamızdan :):)
Son söz olarak kendimizi önemseyelim, sevelim 🙂
SEVDA AKÇAY GÜLBASAR

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz