Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Ağız ve Diş » Hindistan Cevizi Yağı ile Ağız ve Diş Temizliği

Hindistan Cevizi Yağı ile Ağız ve Diş Temizliği

Hindistan Cevizi Yağı ile Ağız ve Diş Temizliği

Yağ peeling’i dediğimiz bu yöntem ile ağız içindeki bütün bakterilerden kurtulup, diş ve diş eti hastalıklarına veda edeceğiz.
Gundusha adı verilen bu yöntem tamamen zararsız ve herkesin uygulayabileceği bir yöntem. İşlem sadece ağızda şifalı yağın 15-20 dakika boyunca çalkalanmasıyla oluşuyor.

Peki Nasıl yapılır?

Sabah uyanır uyanmaz dişlerinizi fırçalamadan önce 2 çay kaşığı katı Hindistan cevizi yağını ağızınızda eritin ve 20 dakika boyunca yağı ağzınızda tutun, sürekli çalkalamanıza gerek yok.

Bu sürede Hindistan cevizi yağı, plak ve bakterileri yok edecek ve bu sürede vücut toksinleri yeniden üretme fırsatı bulamayacaktır.

20 dakika sonunda ılık su ile duruladıktan sonra herzamanki gibi dişlerinizi fırçalayın.

Yağ peeling’inin faydalarına gelecek olursak

Diş etlerini temizler, dişlerin yapısını güçlendirir ve enfeksiyon riskini azaltır.

Hindistan cevizi yağının bu uygulaması baş ağrısı, cilt sorunları, artrit, astım, enfeksiyonlar, hormonal dengesizlik gibi durumlarda da etkili olduğu görülmüştür.

Farklı farklı ağız hastalıkları ve diş eti hastalıklarında uzmanlar Hindistan cevizi ve karanfil yağların kullanılmasını öneriyor.

Ayrıca Hindistan cevizi yağı dişlerinizin üzerindeki plakları yok ederek beyazlamasını da sağlayacaktır.

NOT: Eğer geçmek bilmeyen bir ağız ya da diş probleminiz varsa bu yöntem başlı başına bir işe yaramayacaktır. Biz doktora görünmenizi öneririz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz