Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2022
Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Göz Kapağı Düşüklüğü için Bitkisel Çözümler

Göz Kapağı Düşüklüğü için Bitkisel Çözümler

Göz Kapağı Düşüklüğü için Bitkisel Çözümler

Göz Kapağı Düşüklüğüne Bitkisel Çözüm?
Göz kapağının üst kısmının gözle görülür şekilde düşük olması“pitozis”, yani göz kapağı düşüklüğü hastalığı olarak anılmaktadır. Bu hastalık yetişkin insanlarda olabileceği gibi yeni doğan bebeklerde de görülebilmektedir. Göz kapağında bulunan kaslarının doğuştan kaynaklanan sebeplerle çalışmadığı durumlarda bebeklerde görülebilen bu durum, yetişkinlerde ise göz kapağında bulunan sinirlerin herhangi bir sebeple çalışmadığı durumlarda ortaya çıkar. Bu sebepler yaşlanmaya bağlı olabileceği gibi, kişinin geçirdiği bir göz ameliyatı sonrasında da görülebilmektedir. Görülebilen bir diğer sebep ise göz kapağında tümör oluşması gibi nedenlerdir.

Göz kapağı düşüklüğü hastalığı, göz sağlığını etkileyen bazı dış faktörler neticesinde ortaya çıkabilir. Bunlar göze zarar veren ışınlara uzun süre maruz kalınması gibi yani uzun süre bilgisayar, televizyon cinsinden radyasyon yayan, teknolojik aletler karşısında fazla zaman geçirmek ya da kaynak ışığına gözlüksüz bakmak, zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak sonucunda da olabilir. Göz sağlımıza dikkat çekerken aşırı derecede kullanılan kozmetik ürünlere de değinmeden geçmeyelim. Bu göz kapağı kaslarına zarar veren kimyasallar sonucu ortaya çıkar. Gözde ara sıra görünebilen arpacık, sivilce gibi basit rahatsızlıklarda temizliğe son derece dikkat etmeli , elimizle müdahale etmemeli oluşan iltihabın yayılarak göze zarar vermesine engel olmalıyız.

Göz Kapağı Düşüklüğüne Bitkisel Çözüm için, bazı tedavi şekilleri mümkündür bunlar hakkında kısaca bilgi vermeye çalışalım.

Göz Kapağı Düşüklüğüne Bitkisel Çözüm Çeşitleri ve Kürleri
Gül
Ebegümeci
Kantaron
Su
Papatya
Bu vermiş olduğumuz malzemeleri temin ederek hepsinden ikişer tutam alınır ve 1 litre suyun içine konur. Hazırlamış olduğumuz karışım daha sonra kaynamaya bırakılır. Kaynayan su bir süre bekletilip ılıdıktan sonra her gün üç defa bir pamuk yardımıyla göz kapağına pansuman yapılır.

Göz Kapağı Düşüklüğüne Bitkisel Çözüm Kürleri:

Su
Sinir otu
3 ya da 4 tutam sinir otu alınarak üzerine bir litre kadar su ilave edilir. Su ve sinir otundan meydana gelen bu karışımı kaynatılarak soğumaya bırakılır ve gözkapağına pansuman yapılır.

1 avuç kuşburnu
Su
Hazırlanışı: Kuşburnu C vitamininden daha zengin olduğu bilinen bir bitkidir, bu sebeple göz kapaklarına da iyi geleceği düşünülür. 1 avuç kuşburnu 3 bardak su ile kaynatılır ve süzülür. Günde iki defa pamuk yardımıyla pansuman yapılır.

İlave olarak bu karışıma bir tane yumurta beyazı, yarım salatalıktan çıkacak su ve bir kaşık krema eklendiğinde meydana gelecek maske ile göz çevresi onarılıp, sıkılaşacak ve yapılan masaj ile göz çevresi rahatlayıp, kırışıklıklara da bir tedavi uygulanmış olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz