Bilgiyum
Anasayfa » Alternatif Tıp » Cilt lekelerini doğal yollarla yok edin

Cilt lekelerini doğal yollarla yok edin

Cilt lekelerini doğal yollarla yok edin

CİLT LEKELERİNİ DOĞAL YOLLARLA YOK ETMENİN YOLLARI

Aloe vera;

Aloe vera yaprağındaki jel, lekeleri iyileştiren ve cildi yenileyen hücreler üreten bir polisakkarit deposudur. Tek yapmanız gereken yapraktan bir parça koparıp üstündeki jeli lekeli bölgeye sürmek ve kuruduktan sonra durulamak.

Salatalık;

Salatalığın, cildi iyileştirmeye yarayan birçok faydası bulunur. Bu sebze, kanamayı durdurucu ve damarları büzücü etkisiyle lekeleri ve yaraları temizleyebilir. Salatalık, C vitamini ve antioksidan içerdiğinden enfeksiyonları azaltmaya da yardımcı olur. Salatalık ayrıca cildin dokusunu güzelleştirir. Lekeleri yok etmek için yapmanız gereken, salatanın kabuklarını soyup blender’dan geçirdikten sonra bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürmek

Calamine losyonu;

Yüzde sivilce çıkmasının sebebi ciltte biriken fazla yağdır. Calamine losyonu fazlalık yağı vücudunuzdan alarak cildinizi lekesiz bırakır. Mümkün olduğunca sık bir şekilde losyonu yüzünüze ya da lekenin olduğu yere sürün.

Üzüm çekirdeği özü;

Üzüm çekirdeği özü mikroplara karşı güçlü bir dezenfektandır. Hızlı bir gelişme görmek için 110 gr suyun içine, 4-40 gram öz damlatın ve lekeli yere uygulayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz