Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Evrensel Enerjiler » Ruhun Gıdası

Ruhun Gıdası

Ruhun Gıdası

İnsanların yaşamlarını sürdürmek için gıdaya ihtiyaçları vardır. Bu ruhlar için de geçerlidir. Ruhun gıdası nedir? Cevap, erdemdir. Budist pratikte buna karma diye adlandırır. Batı dinlerinde insanlar ahlak kelimesini kullanırlar. Karma, ahlak, erdem, aynı şey için kullanılan farklı isimlerdir. Bunlar gösterdiğiniz hizmetlerin kaydıdır. Bu kayıtlar hem iyi hem de kötü -karma’yı, ahlakı, erdemi- içerir. İyi ahlak ruhunuzun gıdası ve besinidir. Kötü ahlak ruhunuza zarar verir ve yolculuğunuzun önünü keser.

İyi karma veya erdem, sevgi, özen, şefkat, samimiyet, dürüstlük, doğruluk, nezaket, saflık, hayırseverlik, fedakarlık, dua, şifa ve karşısızlık hizmet eylemleri ile yaratılır. Kötü karma veya erdemsizlik ise cinayet, yaralama, sahtekarlık, yalancılık, kıskançlık, açgözlülük ve bencillik gibi zarar verici eylemlerle yaratılır. Eylemler kadar davranışlar ve düşünceler de hem iyi hem de kötü karmanın yaratılmasına yol açabilir.

Neden ruhunuzu iyi beslemek isteyesiniz? İyi karma yaşamınızı mutluluk, sağlık, huzur ve uyum ile kutsar. Yaşamınızı dönüştürür ve ruhsal aydınlanmaya ulaşmanıza yardımcı olur. Kötü karma acıya, mutsuzluğa ve aile üyeleriyle, arkadaşlarınızla, meslektaşlarınızla ve çevrenizle ilişkilerinizi de içeren yaşamınızın pek çok alanında tıkanıklıklara yol açar. İş hayatınızı, sağlığınızı ve hatta yaşam sürenizi etkileyebilir.

Ruhun gıdası olan erdemlerle ruhunuz daha saf, daha sevgi dolu, daha nazik, daha huzurlu ve daha mutlu hale gelir. Çevrenizdeki saf, sevgi dolu, nazik ve duyarlı insanları düşünün. Buna karşılık kaba, sevimsiz, samimiyetsiz ve tahammülsüz insanlar da tanıyorsunuzdur. Bu insanlar ruhlarını kötü karma ile beslemişlerdir. Bu iki grup insan, ruhlarını iki farklı ruh gıdası ile besleyen insanlardır.

Üçüncü Gözünüzü açtığınızda, yalnızca karşınızdakinin ruhuna bakarak iyi ahlaklı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer ruh doygun, güzel, rahat ve mutluysa, karşınızdaki insan iyi ahlaklıdır. Eğer ruh zayıfsa ve sevimsiz, zavallı, mutsuz veya öfkeli görünüyorsa, karşınızdaki insan erdemsizdir veya çok fazla kötü karma yaratarak ruhunu kötü bir biçimde beslemiştir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz