Bilgiyum
Anasayfa » Güzellik » Lekesiz ve Işıldayan bir cilt ister misiniz?

Lekesiz ve Işıldayan bir cilt ister misiniz?

Lekesiz ve Işıldayan bir cilt ister misiniz?

Cilt Lekelerinde Patates ve Salatalık Kürünün Etkileri

Bayan, erkek fark etmeksizin herkesin hayali ışıldayan ve lekesiz bir cilde sahip olmaktır. Haftada 3 gece olarak kullanılan kür tam da size göre. Cilt lekelerini tamamen yok etme amacıyla ortaya çıkan malzemeler sağlığınızı tehdit edebilmektedir. Çeşitli vitaminler ve mineraller bakımından zengin olup son derece sağlıklıdır. Güneş altında fazla kalınca meydana gelen güneş yanıklarını da kısa sürede tedavi etmektedir.

Çiğ patates suyunun faydaları çok çeşitli olup özellikle cilt lekelerinde son derece faydalıdır. Uykusuzluk, aşırı stres, yorgunluk durumunda oluşan göz altı morlukları da patates kürü ile kısa sürede giderilebilir. Cilde aydınlık görünüm verip aynı zamanda beyazlatmayı da sağlamaktadır. Bu sebeple yazımızda canınızı sıkan lekelerden kurtulmanız için patates ile yapılan yüz maskelerinin linkini bulabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Evde Doğal Şekilde Yok Etmek İçin Öneriler

Yüz lekelerini doğal yollar ile çıkarmak için salatalık ve patates gerekmektedir. Yarım salatalık ve 1 adet patates ile yüzde yer alan lekeleri tamamen yok etmeniz mümkün. Patates maskesi yapanlar sonuçlarından oldukça memnun olduklarını dile getirmektedir.

Patates-Salatalık Kürünün Hazırlanışı ve Uygulanışı

Salatalık ve patates blender içine koyularak tamamen harmanlanana kadar karıştırılmalıdır. Kür yüz bölgenize dairesel ve nazik hareketler ile uygulanmalıdır. Yüz bölgenizde 25 dakika süre boyunca bekletilmelidir. Ardından bol miktarda su ile yıkanmalıdır. Yıkandıktan sonra cildin daha genç ve zinde bir görünüm aldığı net şekilde görülmektedir.

Limon ve Patates Kürü Malzemeleri ve Hazırlanışı

Yarım limon ve 1 adet patates ile cilt lekelerinizi gidermeniz mümkün. Patatesler blender da çırpılmalıdır. Ardından limon suyu eklenmelidir. Patates ve limon kürü sağlığa oldukça faydalıdır. Tüm malzemeler iyice harmanlanana kadar karıştırılmalıdır. Çiğ patates suyu kullananlar ciltte etkilerini kısa sürede görmektedir.

Limon ve Patates Kürü Nasıl Kullanılır?

Cilt lekeleri bulunan bölgeye karışım dairesel ve yumuşak hareketler ile uygulanmalıdır. 20 dakikalık süre boyunca bekletilmelidir. Ardından yüz bol su ile yıkanmalıdır. Patates maskesi cildi beyazlatır mı diyenler için oldukça faydalı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz