Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2024
Bilgiyum
Anasayfa » Bilgi » isimler Kaderimizi Etkiler mi? Çocuğumuza Koyacağımız isim nasıl olmalıdır?

isimler Kaderimizi Etkiler mi? Çocuğumuza Koyacağımız isim nasıl olmalıdır?

isimler Kaderimizi Etkiler mi? Çocuğumuza Koyacağımız isim nasıl olmalıdır?

Yeni doğacak olan çocuğumuza verdiğimiz isim onun yaşayacağı kaderi belirliyormuş. İş kurarken şirketimiz için bulduğumuz isim o işin potansiyel geleceğini oluşturuyormuş.

Bunları yazan Şi’ra Mercan, aslında bunlar benim iddiam değil diyor. Çok eski çağlardan beri isimlerin kadere etkileri bilinir ve uygulanırmış. Orta Asya Türklerinde isim koyma gelenekleri başlı başına bu inanca dayanırmış. Kitapta bu konu ile alakalı bilgiler de yer alıyor. Bir diğer yandan İslamiyet’in ilk dönemlerinde Hz. Muhammed’ in isimlerle ilgili değişiklikler yaptığı da bilinen ve itibar edilen bir bilgiymiş. Yazar tüm bunları bu kitapta topladım diyor.

Birçok kişiye rehber olabilecek olan “İsmin Kaderini Nasıl Etkiliyor” kitabı hayat akışımızı derinden etkileyeceğe benziyor.

Hepimizin bir veya birkaç adı var. Bu isimle bilinip tanınıyor insan ve ismin her zikredilişinde o enerji daha da güçlenerek derinleşiyor. Örneğin adı Sarp olan birini düşünün ne kadar uçurum ve zor bir kişilik tohumunun zamanla daha da derinleşeceğini anlayabilirsiniz. O kişiye Sarp diye diye o daha da sarplaşacak. Mana boyutu bir yana bir değer taraftan harflerin evrensel ritimleri, titreşimleri ve karakterleri var. Her isim de bu titreşimlerden belli bir frekans kodu ile oluşmuş halde. Ve her bir frekans belli kapıların anahtarlarını açabilen bir kilit gibi işlev görüyor.

İSİMLER KADERİMİZİ NASIL ETKİLER
İsminizdeki her harf karakterinizi yansıtır. Ancak bulundukları konumlar etkilerini değiştirebilir. İsminizin (doğum anında aldığınız adın) ilk harfi karakteriniz üzerinde en güçlü etkiye sahiptir. Hayatta fırsatlara olan yaklaşım şeklinizin tarzını bu harf belirler. Örneğin, S, A, Ş, K, H, C, D, E, U harfleri ile başlayan isimler fırsatları değerlendirmek ve atılganlık özelliği taşırlar. İsminizin son harfi, başladığınız bir projeyi bitirme ile ilgili yeteneğinizi ve yaklaşımınızı ortaya koyar. Adının son harfi A olanlar başladıkları işi hızlıca ve azimle bitirirken; ismi N ile bitenler bazı konularda bitirme ve sonlandırma zorluğu yaşayabilirler. Adı M ile biten isimler ise utangaç ve içine dönük olabilirler. İsminizin ilk ve son harfi bir projeye başlama ve başarıyla bitirme kapasitenizi gösterir. İsminizin ilk sesli harfi kimliğinizin derin yönünü temsil eder. Gizli olduğu halde güçlü bir şekilde sunulan Kalbinizin Arzusu, haritanızdaki en önemli enerjilerden biridir. Örneğin ilk sesli harfi E olanlar iletişim alanında eğilim ve başarı gösterirken; ilk sesli harfi A olanlar liderlik ve yöneticilik arzusundadırlar.

Manaları ayrı etki eder; harf titreşimleri ayrı; rakam değerleri de ayrı tesir eder
kaderimize. Bu üçünün toplamından ortaya çıkan şekil de kaderimizin gizemli
kapısının anahtarıdır adeta. Kitapta 100 e yakın örnek isim analiz edildi. Ama
her isme yer vermek mümkün değildi doğal olarak. Güzel olan şu ki yazar “Olan
her şeyi geldiği gibi okuyucumla paylaştım. Herkes oradaki bilgileri kullanarak kendi adını analiz edebilecek. Harflerin enerjisini öğrenip hayatını ona göre şekillendirebilecek.” diyor.

ANALİZLERİ HAYATIMIZIN NERESİNDE KULLANABİLİRİZ?

Kendimizi tanımak, kader örgülerimizi fark etmek, çocuğumuza en güzel ismi seçebilmek için kullanabiliriz en başta. Tıkanık giden bir hayatımız varsa ürecimizi hızlandıracak, yolumuzu açacak yeni bir ismi hayatımıza katmak için kullanabiliriz bu çalışmayı. Çocuklarımıza meslek seçiminde isim analizi ile yardımcı olabiliriz. Evlenirken alacağımız soyadının bize faydası mı, zararı mı olacak bunu öğrenmek ve bu doğrultuda adım atmak için yararlanabiliriz bu bilgiden. Yeni bir iş kurarken, ya da atılımda bulunurken en bereketli, en prestijli ismi seçmek için bu kitap bize rehber olabilir. Bir diğer yandan yeni bir ilişkiye başlarken eş adayımızın kişiliğini, kaderini algılamak için bu bilgiden faydalanabiliriz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz