Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Eylül 2021
Bilgiyum
Anasayfa » Kişisel Gelişim » Başkalarına Hizmet Etmenin Mutluluğu

Başkalarına Hizmet Etmenin Mutluluğu

Başkalarına Hizmet Etmenin Mutluluğu

Başkalarına hizmet etmenin verdiği saadeti tatma imkanı elinizdedir. Üzüntüyü kovmanın, doğru yolu göstermenin, düşeni kaldırmanın ve zayıfa kuvvet kazandırmanın ne denli bir saadet kaynağı olduğunu ancak başkalarına hizmet edenler bilir. Bu büyük bir iştir.
O göz kamaştırıcı ışıklarını sonsuz kanallardan akıtan, başkalarına hizmet arzusunda olan herkese erişmek ve onları desteklemek için çırpınan ve kaynağı “Yüce Nur” olan sonsuz sevgidir.
Hizmet etmeyi istediğiniz ve bunun için her türlü gayreti gösterdiğiniz takdirde, ruh yolunda yaptığınız hizmetlerde başarısızlığa uğramış olmazsınız. Eğer siz tek bir varlığa bile yardım etmiş bulunursanız, başarısızlığa asla uğramış olmazsınız. Siz aynı zamanda birçoklarına hizmet etmişsiniz demektir.
Yol çetindir. Bazen cehit ve gayretler yıldırıcı olur. Ama aslında yegane önemli olan şey hizmettir. Hizmete, vazifeye, başarıya devam edin. Önemli olan yegane şey budur.
Görüldüğü gibi anlatılmak istenen şeyler daima kendi varlığımıza olan inancımızı, güvencimizi yüksek düzeyde tutmak, kendi vicdanımızı iyi kontrolden geçirip hayatlarımıza yeni bir şekil vermektir. Özellikle bilmiş olduğumuz hakikatleri insanlara yardımlar şeklinde vermek suretiyle hizmetten kaçınmamak gerekir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz